تویوتا

مدیر آمریکایی تویوتا استعفا کرد

تویوتا موتور اعلام کرد جولی هامپ، مدیر زن ارشد آمریکایی این شرکت در پی بازداشت به اتهام واردات غیرمجاز مخدر اکسی کودون به ژاپن، از سمت خود استعفا کرد.

جولی هامپ شهروند آمریکایی که حدود یک ماه پیش به ژاپن رفت تا به عنوان مدیر روابط عمومی جهانی تویوتا در این کشور مشغول به کار شود. انتصاب وی در راستای تلاش این خودروساز ژاپنی برای حضور بیشتر زنان در میان مدیران ارشد این شرکت صورت گرفت.

تویوتا در بیانیه ای اعلام کرد با در نظر گرفتن نگرانیها و ناراحتیهایی که رویدادهای اخیر برای سهامداران شرکت ایجاد کرد، استعفای هامپ را پذیرفته است.

شیگرو هایاکاوا، مدیر ارشد تویوتا تا زمانی که فرد دیگری برای سمت مدیریت روابط عمومی منصوب شود، وظایف هامپ را برعهده خواهد گرفت.

تویوتا در بیانیه خود بدون توضیح بیشتر، خاطرنشان کرد مصمم هستیم افراد مناسب را در جای مناسب قرار دهیم.

هامپ در ۱۸ ژوئن پس از اینکه ماموران گمرک قرصهای اکسی کودون را در جعبه گردنبندی که برای او از آمریکا ارسال شده بود، یافتند دستگیر شد. او اظهار کرد فکر نمی‌کرده موادی وارد کرده که غیرقانونی هستند.

جولی هامپ که همچنان تحت بازداشت پلیس ژاپن است، هنوز رسما متهم نشده است و تحت قوانین ژاپن، می‌تواند حداکثر ۲۰ روز پس از دستگیری در بازداشت نگه داشته شود.

اکسی کودون داروی مخدر ضددرد مورد تجویز در هر دو کشور آمریکا و ژاپن است که می‌تواند اعتیادآور باشد و وارد کردن آن به ژاپن مستلزم دریافت موافقت دولت است و توسط شخص باید وارد شود.

تویوتا پس از دستگیری هامپ اعلام کرد این شرکت بر این باور است که هامپ قصد نقض قوانین را نداشته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، هامپ در سال ۲۰۱۲ به واحد آمریکای شمالی تویوتا ملحق شد و در ژوئن به ژاپن نقل مکان کرد.